Borç Nasıl Hızlı Ödenir?

Tüm dünyanın en büyük problemlerinden birisi borçlardır. Günümüzde birçok kimse kötü halde borç sıkıntısı ile uğraşmaktadır. Bazılar bu borçları için senelerce çalışmak zorunda kalırken bazıları ise ödemekte problemler yaşayarak ruhsal bir çıkmaza girmektedir. TV ekranlarında, gazetelerde vs. pek oldukça yerde bu durum karşısında yaşanmış olan cinnet krizleri ve intiharlar benzer biçimde negatif haberlerle karşılaşmaktayız. Siz de bu tür sıkıntılarla baş başa kaldıysanız ve borçtan kurtulmak için çareler arıyorsanız bu yazımız tam olarak size bakılırsa. Siz kıymetli ziyaretçilerimiz için borç iyi mi süratli ödenir sorusuna yanıt bulmaya çalıştık. Edindiğimiz bilgiler ve önerilerimiz şu şekillerde olacaktır:

– Kredi Kartına Son Verin: Günümüzün çağdaş köleleşme sisteminin en tehlikeli unsurlarından birisi kredi kartlarıdır. Bilhassa taksitli alış verişlerde uzun süre elinizi kolunuzu bağlayarak sıkıntılara sokmaktadır. Hatta ödemelerde yaşanmış olan gecikmelerden meydana gelen yüksek faizler pek oldukça kimsenin başına büyük belalar açmıştır. Ailede ne kadar kredi kartı var ise bu tarz şeyleri iptal ederek nakit paranız kadar harcama yapma sistemine dönüş yapın.

– Ek Gelir İmkanları Yapmaya Çalışın: Bireysel olarak ya da başkaları ile beraber emek vererek ek gelirler elde etmenin yollarını arayın. Öğretmenlik yapabiliyorsanız hususi ders verin. Bebek bakın ya da evcil havyan gezdirin. Kaleminiz güçlü ise yazı yazın. Eliniz yatkın ise el becerisi gerektiren işler yaparak ek kazanç sağlamaya çalışın.

– Borç Sıralaması Yapın: Borçlarınızın tamamını en küçük ayrıntısına kadar listeleyin ve faizi en yüksek olan borçlardan başlayarak ödeme sırası belirleyin.

– Eğlenceye ve Zevk ü Sefaya Son Verin: Borç iyi mi hızla ödenir diye çareler ararken bir taraftan da keyfinize bakılırsa hareket etmek pek zekice olmayacaktır. Gereksiz eğlencelere ve dışarıda yiyecek yeme benzer biçimde alışkanlıklarınıza en azından borcunuz bitene kadar bir son verin ya da oldukça aza düşürün.

– Organize Hareket Edin: Borçlarınızı süratli bir halde ödemek için eşiniz yada size yardımı dokunabilecek bir yakınınızdan destek alın. Organize hareket ederek borçlarınızdan kurtulmak için istekli ve azimli olun.

– Kullanmadığını Her Şeyi Satın: Hepimizin evinde ne olursa olsun kullanmadığımız ya da ihtiyacımızın kalmadığı pek oldukça şeyler vardır. İkinci el ürünlerin satılmış olduğu dükkanlarda yada web sitelerinde bu tarz şeyleri satışa çıkararak paraya çevirmeye çalışın.

Tüm bu tarz şeyleri yaparken her borcun ödenebileceği gerçeğini ne olursa olsun aklınızın bir kenarında tutun. Bir ihtimal bir süre pek oldukça şeyden fedakarlıklar yapmanız gerekecektir. Fakat bu sizi asla bunalıma ve ruhsal çöküntüye sokmasın. Her şeyden önemlisi kendi sağlığınızdır. Siz sıhhatli bir halde hareket ederek tüm borçlarınızı hızla ödeyebilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücretleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir