Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

2020 yılına girmemizin derhal arkasından birçok kurum tarafınca emeklilerin faizsiz kredi imkanının ortaya çıkacağı, promosyon ödemelerinin yapılacağı ve emeklilerin de artık daha ayrıcalıklı hizmet alacağı mevzusunda açıklamalar yapmaktaydı. Meydana getirilen bu açıklamalara baktığımızda faizsiz kredi için herhangi bir somut adım atılmamış bulunduğunu fakat emeklilere hususi birçok kredi paketinin bankalar tarafınca hazırlandığını görmekteyiz.

Bunlardan birisi olan Ziraat Bankası, Emeklinin Artısı adını verdiği kredi paketi ile beraber, kolay ödeme seçenekleri bulunan tüketici ve konut kredisi paketlerini emekli bireylere sunmuş durumdadır. Ziraat Bankası emekli kredisi paketlerinden ilk olarak tüketici kredisini ele alalım.

Ziraat Bankası Emeklilere Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası emekli kredisi hizmetlerinden ilki tüketici kredisi paketlerine yönelik geliştirilmiştir. Bu hizmete baktığımız süre, hem kredi tahsis tutarı ile hem de kredi tahsis tutarı olmadan hizmet sunulduğunu görebiliriz. Her iki kredi paketi için de detaylar şu şekildedir.

 • Emekli bireyler kredi tahsis tutarı bulunmayan hizmetten yararlanmak istediklerinde, 20 bin TL’ye kadar başvurularını yapabilecek ve buna karşılık da %1,16’lık faiz oranından istifade edecekler.
 • Eğer kredi tahsis tutarı bulunan kredi paketini seçerseniz de aynı şekilde 20 bin TL’ye kadar başvurularınızı yapabilecek ve 100 TL’lik kredi tahsis tutarı ödeyeceksiniz. Bankanın bu hizmet için belirlediği faiz oranı ise %1,11 olarak kayıtlara geçmiştir.

Tüketici kredisi paketinde şartlar yukarıdaki gibidir. Kredi tahsis tutarı ödemenize gerek kalmadan alınabilecek tüketici kredisine yönelik yapacağımız örnek hesaplama da aşağıdaki benzer biçimde olacaktır.

 • Kredi Tutarı: 20 bin TL
 • Vade: 48 Ay
 • Kredi Tahsis Tutarı: 100 TL
 • Faiz Oranı: %1,16
 • Aylık Taksit: 566,64 TL

Ziraat Bankası Emeklilere Hususi Konut Kredisi

Ziraat Bankası emekli kredisi hizmetlerinden en dikkat çekeni ise konut kredisi alanında geliştirilmiştir. Birçok emekli vatandaşımız hem yaşlarının ilerlemiş olması hem de emekli maaşının miktarındaki düşüklükten dolayı yüksek tutarlı bir konut kredisi alamıyordu. Fakat, Ziraat Bankası bu kuralı ortadan kaldırmış ve emeklilerin de 120 aya kadar konut kredisi kullanmasını elde etmiştir. Emeklinin Artısı Konut Kredisi paketi olarak kayıtlara geçen bu hizmette, örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Tutarı: 100 bin TL
 • Vade: 120 Ay
 • Faiz Oranı: %0,88
 • Kredi Tahsis Tutarı: 500 TL
 • Aylık Taksit: 1.352,71 TL

Eğer Ziraat Bankası emekli kredisi hizmetleri için konut kredisi alanında başvuruda bulunursanız, 100 bin TL ve 120 aylık vade seçeneği için tablo yukarıdaki benzer biçimde olacaktır. Aylık oalrak 1.352,71 TL ödeme yaparak haiz olacağınız konut kredisinde, vade bitiminde bankaya toplam 62.325,20 TL faiz ödemesi de yapmış olacaksınız.

Ziraat Bankası tarafınca geliştirilen emeklilere yönelik kampanyalarda, kişilerin Ziraat Bankası maaş müşterisi olması şartı bulunmaktadır. Maaşını değişik bankadan alan kişiler, maaşlarını taşıyarak hem avantajlı kredi paketlerinden faydalanabilecek hem de Ziraat Bankası’nın promosyon ödemeleri için gerçek sahibi olacaktır.

Yararlı Informasyon : Emekliye faizsiz kredi makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bundan önceki yazımız olan Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir