Esnaflara Özel Sıfır Faizli İşletme Kredisi Akbank

Esnaflara Hususi Sıfır Faizli İşletme Kredisi Akbank’ta

KOBİ ‘lere yönelik olarak KOSGEB tarafınca verilmekte olan sıfır faizli kredi ile ilgili olarak banklardan da bazı adımlar gelmeye başladı. Son olarak KOSGEB ile Akbank içinde hayata geçirilen protokol sonucunda; KOBİ ‘lere verilen sıfır faizli işletme kredisinin Akbank tarafınca da verilmeye başlandığını görmekteyiz. Kısacası esnaflara hususi sıfır faizli işletme kredisi Akbank ‘ta diyebiliriz …

KOSGEB tarafınca verilen sıfır faizli işletme kredisinin detaylarına baktığımızda; 2020 senesinde KOSGEB ‘e başvurarak bu şekilde kredi almış işletmeler haricinde olan ve ilgili şartları taşıyan işletmelerin tamamının bu programdan yararlanacağını söyleyebiliriz. Programdan yararlanmak için KOSGEB veri tabanına kayıtlı olunması şartı da aranmamaktadır. Krediye hak kazanılması durumunda veritabanına kayıt ve bildiri vermeleri kafi olacaktır. Daha ilkin 2020 yılı sonunda meydana getirilen 30 bin TL faizsiz kredi adı altında benzer kampanyadan yararlananlar ise 2020 yılındaki bu haktan yararlanamayacaktır.

Sıfır Faizli Kredi Müracaat

10 Şubat 2020 zamanı itibariyle sifirfaiz2020.kosgeb.gov.tr adresi üstünden işletmeler ve KOBİ ‘ler başvurularını halletmeye başlamış, bu başvurular 20 Şubat itibariyle tamamlanmıştı. KOSGEB tarafınca meydana getirilen incelemeler sonucunda onaylama işlemleri 24 Şubat 2020 ve 27 Şubat 2020 tarihleri içinde gerçekleştirilmişti.

0 Faizli İşletme Kredisi Bilgileri

Bu kredide en fazla çekilebilecek tutarın 50 bin TL bulunduğunu görmekteyiz. Kredinin ödemeleri 3 ayda bir olmak suretiyle toplam 36 ay vadede tamamlanacaktır. Kredinin ilk senesinde ise herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Kredinin bu şartlarına baktığımızda bile; 1 yıl geri ödemesiz, 3 ‘er aylık ödeme dönemleri ve faizsiz olduğu görülecek, aslına bakarsan bu şartlardan bile kaçırılmaması ihtiyaç duyulan bir fırsat olduğu daha net görülecektir. Krediye hak kazanan adayların Akbank şubelerine müracaat etmesi kafi olacaktır.

Kimler 0 Faizli İşletme Kredisi Çekebiliyor?

KOSGEB veritabanında kayıtlı olan ve gene KOBİ beyannamesi güncel olan KOBİ ‘ler ve işletmeler bu krediden yararlanabilecek.

KOSGEB Veritabanına Kayıt ve KOBİ Beyannamesi

KOSGEB ‘in veritabanına kayıt yaptırmak için; KOSGEB ‘in resmi web sitesii olan www.kosgeb.gov.tr adresine girip, buradan da KOBİ Giriş butonuna tıklamak gerekiyor. Sonrasında karşımıza bir biçim çıkacak, bu biçim da tarafımızdan doldurularak işletmemizin kaydı yapılacaktır. Bu aşamada bizlere kullanıcı kodu ile şifremiz verilecektir. Böylelikle KOSGEB veritabanına kayıt işlemimizi tamamlamış bulunuyor. Sonraki girişlerimizde bu kod ve şifremizi kullanacağız.

Sisteme giriş yaptıktan sonrasında KOBİ beyannamesini mevzuatta belirtildiği şekilde doldurmamız gerekecektir. Doldurduğumuz bu bildiri KOSGEB uzmanlarınca denetim edilecek, gerekirse işletmemiz yetkililer tarafınca bile ziyaret edilebilecektir. Beyannamemizi doldurduktan sonrasında bir çıktısını alarak, imza ve kaşeli bir halde ilgili KOSGEB birimine teslim etmek gerekmektedir.

Akbank Alan kişi Hizmetlerini Arayın

KOSGEB  ‘in sıfır faizli işletme kredisini Akbank ‘tan çekmeye karar verdiyseniz, mevzu hakkında daha detaylı data almak için Akbank alan kişi hizmetleri numarası olan 444 25 25 ‘i arayabilirsiniz. Arzu edenler şubelere de uğrayabilirler.

Bundan önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücretleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir