Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notu yada kredi puanı olarak malum bankacılık terimleri çoğu zaman banka müşterilerinin kredi taleplerinde, kredi kartı ürünlerinin bankalardan istenmesi yada kıymetli evrak olarak malum ürünlerin kullanılması esnasında müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Bankaların kendinden ürün talebinde bulunan kişiler hakkında lüzumlu araştırma ve incelemeyi yapabilme adına bu kriterleri kullanmaktadır. Bu bağlamda banka müşterileri kendi bilgilerine ilişik olan kredi notu yada puanını artık kendileri de sorgulayabilmektedir. Bir döneme kadar bir tek bankaların görebildiği bu bilgiler ışığında kredi, kredi kartı yada kıymetli evrakların talep edilip edilmeyeceği hususunda bir değerlendirme yapılabilmektedir.

Kredi Kayıt Bürosunun tutmuş olduğu bu kayıtlara ulaşmak isteyen banka müşterileri artık Findex kredi notu sorgulama yardımıyla gerçekleştirebileceklerdir. Kredi Kayıt Bürosu ve birkaç bankanın öncülüğünde kurulan Findeks, bireysel ve ticari müşterilerin gelecek planlarının iyi mi olması gerektiği noktasında ışık tutmaktadır.

Findex kredi notu sorgulama iyi mi yapılır diye merak edenler için ilk olarak Findeks’in resmi web sitesi üstünde bulunan ekrana ulaşmaları gerekecektir. İlk oluşturulan ekranda sizleri “Findeks Kredi Notunu Anında Öğren” yazısı karşılamaktadır. Bu yazının yanında bulunan kutucuğa T.C. Kimlik Numarasını girdikten sonrasında sorgula demeniz yeterlidir. Ondan sonra oluşturulan ekranda sizden istenen kimlik ve kişisel bilgilerin peşinden etken olarak kullanmış olduğunuz cep telefonunu girdikten sonrasında gelen kısa mesajı yeni oluşturulan ekranda uygun yere girmeniz ve akabinde sorgulama yapmanız yeterlidir. Oluşturulan ekranda birkaç aylık periyodu de gösteren grafik ile beraber kredi notunuz ekrana yansıtılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir