Halkbank SMS Bankacılığı Hizmetine Başvuru

Artık her geçen gün bankalar şubesiz bankacılık anlayışını daha oldukça benimser hale geldi. Doğal ki  işlerin bu noktaya gelmesinde netin ve öteki kontakt kanallarının her geçen gelişim gösteriyor olmasının da oranı oldukça büyük. Artık kredi, kredi kartı başvurularımızı, ödemelerimizi ya da akla gelecek bankacılık işlemlerinin oldukça büyük bir bölümünü bırakın oturduğumuz yerden yapmayı, artık telefonumuzdan yatarken bile yapabiliyoruz. Bankalar ise; bu hizmet yayınlarını her geçen genişletmeye devam ediyor ve yep yeni hizmetlerle müşterilerini şaşırtmaya devam ediyor. Son devrin popüler hizmetleri içinde da SMS bankacılığı dediğimiz yöntem bulunuyor.

Biz de bu yazımızda size bu sistemi tatbik eden bankalardan birisi olan Halkbank SMS Bankacılığı hizmeti ile ilgili detaylı bir halde bilgilendirme yapacağız.

Halkbank ‘tan Müşterilerine Anlık Bildirim Sistemi

Halkbank SMS bankacılığı hizmetini tek cümle ile sizler için özetleyecek olursak; banka hesabınız ya da bankacılık ürünleriniz hakkında meydana gelen hareketler ile ilgili olarak anında SMS ile yanı kısa bildiri ile bildirim elde eden bir sistem bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu bildirimlerin ne olduğu mevzusunda sizlere birazdan detaylı bir sıralama paylaşacak, sadece bunun öncesinde bu hizmetten yararlanmak için ne yapmanız icap ettiğini söyleyeceğiz.

Iyi mi Yararlanırım?

Halkbank SMS bankacılığı hizmetini kullanmak isteyen tüketiciler; ister Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 400 nolu telefonu arayarak bağlandığı satın alan temsilcisinden bu mevzuda talepte bulunabilir, istenirse de Halkbank İnternet Bankacılığına giriş yaparak E-Posta / SMS menüsü üstünden bu mevzuda talep oluşturabilir. Her iki yöntemde de kısa süre içinde Halkbank SMS bankacılığı hizmetiniz tanımlanarak etken olarak kullanılmaya başlanabilecektir.

Hangi Operatörler Kullanabiliyor?

Bu aşamada Halk Bankası tarafınca operatör anlamında herhangi bir fark bulunmuyor. Türkiye ‘deki tüm operatörler üstünden Halk Bankası SMS Bankacılığı hizmeti verilebiliyor. Ek olarak yeri gelmişken söylemek gerekiyor; Halk Bankası SMS bankacılığı hizmetinde sunulan kısa bildiri ile bilgilendirmenin yanı sıra aynı bilgilendirmelere posta üstünden de yapılabiliyor. Bu tamamen müşterinin talebine kalıyor.

Halkbank SMS Bankacılığı Ücretli mi?

Halk Bankası tarafınca verilen bu hizmet kapsamında; tarafınıza gönderilen mesajlar bir kısa bildiri tutarı ile ücretlendirilecektir. Bunun yanı sıra bazı taleplerinize ilişkin SMS ‘ler ile ilgili bedeller ise Halk Bankası tarafınca karşılanmaktadır. Bu hususta detaylı informasyon için Halk Bankası ‘nın resmi internet sayfası olan www.halkbank.com.tr adresine bir göz atabilirsiniz.

Halkbank SMS Bankacılığı Hangi Hizmetleri Kapsıyor?

Halk Bankası tarafınca SMS bankacılığı sistemi ile verilen hizmet ve bildirimlerin hangi işlemleri kapsadığını da sizlere özetlemek gerekirse anlatalım. Bunun için iki ayrı kategori oluşturarak; Hesaba Gelen ve Hesaptan Çıkan olmak suretiyle ayrı bir halde ele alalım.

Halkbankası SMS Bankacılığı Hesaba Gelen İşlemler İle İlgili Bilgildirmeler

Transferler

Gelen EFT

Gelen Yurtiçi Havale

Gelen Yurtdışı Havale

Kredi Kartı Nakit Ön ödeme

Çek Ödemesi    Transferler

İcra Ödemesi

Üye İşyeri Ödemesi

Maaş Ödemesi -Altın Satış

Senet Ödemesi

SGK Sıhhat Ödemesi

TMO Ödemesi

Halkbankası SMS Bankacılığı Hesaptan Çıkan İşlemler İle İlgili Bilgildirmeler

Hesap Detayları

Vadeli Hesaptan Para Çekme

Vadeli Hesap Kapama

Kredi Kartı

Altın Alış

Altın Havale

Döviz Alış

Döviz Satış

EFT

Hesaba havale

Yatırım

Fon Satış

Fon Alış

HB DT Satış

Sorgulamalı Hizmetler

Saydığımız bu hizmetlerin yanı sıra Halk Bankası SMS bankacılığından; atacağınız bir bildiri ile sorgulama yapabileceğiniz işlemler de bulunmaktadır. Bu işlemler oldukça fazla sayıda bulunmakta olup, hangi işlem ile ilgili hangi kodu girerek kısa bildiri göndereceğinizi öğrenmek için YARDIM yazıp 3401 ‘e göndermeniz kafi olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücretleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir