Hangi Bankalar Bireysel Emeklilik Yapıyor?

Zorunlu Bireysel Emeklilik sisteminin 1 Ocak 2020 zamanı itibariyle uygulanmasına başlanıldı. İşçilerden bireysel emeklilik primleri kesilmeye başlandı. Yakın süre sonrasında kesinti memurlardan da yapılmaya başlanacak. Doğal ki yasal süresi içinde sistem ayrılmak isteyen ayrılabiliyor. Bireysel emeklilik şirketleri bu mevzuda kıyasıya bir yarış içinde. Hepimiz ortadaki pastadan payını almak istiyor.

Sigorta şirketlerinin yanı sıra bankalardan da bireysel emeklilik yapanlar mevcut. Doğal ki  bunu da banka bünyesinde bulunan sigorta şirketleri vasıtasıyla yapıyorlar. Bazı vatandaşlar ise; sigorta şirketlerine güvenemedikileri için bankaları tercih etmek istiyor.

Sadece hangi bankalar bireysel emeklilik yapıyor bu mevzuda yeteri kadar kamu oyu informasyon sahibi değil. Kredinotu.co olarak hepimiz de bu yazımızda bu hususu ele alarak; hangi bankalar bireysel emeklilik yapıyor sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bireysel emeklilik icra eden bankalara baktığımızda; Halk Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Vakıfbank, ING Bank, Katılım Bankaları, TEB (Türk Iktisat Bankası), Fibabanka ve Güvence Bankası bulunduğunu görmekteyiz. Şimdi sizlere bu bankaların emeklilik şirketlerinin adlarını ve gerekseme duyacak okurlarımız için satın alan hizmetleri yazışma telefon numaralarını paylaşalım.

Halk Emeklilik

Halk Bankasının bireysel emeklilik şirketi olan Halk Emeklilik ile ilgili sual sormak istiyorsanız 444 44 00 nolu telefonu arayabilir, herhangi bir belge göndermek istiyorsanız da 0 212 314 84 00 nolu telefona faks çekebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik

Ziraat Bankasının emeklilik şirketi Ziraat Emeklilik ‘tir. Ziraat Emeklilik satın alan hizmetleri için 0 850 222 97 00 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Mecburi Bireysel Emeklilik

Vakıf Emeklilik

Adından da anlayacağımız suretiyle Vakıfbank ‘ın emeklilik şirketi olan Vakıf Emeklilik ile ilgili bilgilenmek isteyenler 444 92 37 nolu telefonu arayabilir.

NN Yaşam Emeklilik

NN Hayat Emeklilik adından pek anlaşılmasa da ING Bank ‘ın emeklilik şirketidir. Satın alan hizmetleri telefon numarası 0 850 210 66 94

Katılım Emeklilik

Katılım bankaları tarafınca kurulan ortak bir platforma ilişik olan Katılım Emeklilik şirketi hakkında bilgilenmek isteyenler 0 850 226 0 123 nolu telefonu arayabilir.

BNP Paribas Cardif Emeklilik

BNP Paribas Cardif Emeklilik gene adından pek anlaşılmasa da TEB ( Türk Iktisat Bankası ) ‘in emeklilik şirketidir. Aramak isteyenler için satın alan hizmetleri numarası 444 43 23 ‘dür.

Güvence Emeklilik

Güvence Bankası ‘na ilişik olan Güvence Emeklilik ve BES sistemi ile ilgili detaylı informasyon almak isteyenler 444 0 336 nolu telefonu arayabilir.

Fiba Emeklilik

Fibabanka ‘nın bireysel emeklilik şirketinin adı ise Fiba Emeklilik ‘tir. Fiba Emeklilik Satın alan hizmetleri numarası ise 444 82 88 ‘dir.

BES İptali İçin Satın alan Hizmetlerini Arayın

Eğer bu bankalardan birisine bireysel emeklilik yaptırdıysanız ve sistemden çıkmak istiyorsanız bu durumda vermiş olduğumuz numaralardan satın alan hizmetlerini arayın ve sistemden çıkmak istediğinizi belirtin. Bunun sonrasında size ayrılmanız halinde kazanacağınız hak ve ödemeler söylenecek, onaylamanız halinde işlem devam edecektir. Sizden bazı belgeleri göndermeniz istendikten sonrasında ortalama 15 – 20 gün içinde de size biriken paranız verilecektir.

Bundan önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücretleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir