İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Bir fazlaca banka kredi başvurusu mevzusunda, kredi başvurucularından genel itibariyle gelir belgesi talep etmektedir. Sadece son zamanlarda bankalar bu mevzuda uygulamalarını birazcık daha genişleterek, gelir belgesi talebinden bazı durumlarda cayabilmektedir. Bu krediler ise literatüre gelir belgesiz kredi olarak  geçmiş ve maddi durumu iyi olan sadece gelir belgesi ibrazında zorluk çeken kişiler için kolaylık olmuştur. Gelir belgesiz kredi başvurusu alan ve kredi tahsis icra eden bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası ‘dır. Şimdi sizler için İş Bankası Gelir Belgesiz kredi detaylarını aktarmaya çalışacağız.

Gelir Belgesiz Kredide Kredi Notu Ehemmiyet Arz Ediyor?

Eğer gelir belgesiz ibraz etmeden Türkiye İş Bankası ‘ndan kredi başvurusunda bulunacaksanız, bu durumda ön plana çıkan konulardan birisi de kredi notu mevzusu oluyor. Eğer kredi notunuz düşükse bu durumda İş Bankası ‘ndan gelir belgesiz kredi almanız birazcık zor olacaktır. Bu sebeple İş Bankası kredi başvurucusunun kredi notuna bakacak, kişinin kredi notu iyi durumdaysa gelir belgesiz talep etmeksizin bir kredilendirme yapabilecektir. Gelir belgesiz kredi başvurusunun birden fazlaca kanalı bulunmakta olup, şimdi isterseniz bu kanallara sırasıyla bir bakalım.

İş Bankası Şubelerinden Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Bir ihtimal bildiğimiz bir yöntem sadece gene de söylememiz gerekiyor. Herhangi bir Türkiye İş Bankası ‘na giderek gelir belgesiz ibraz etmeksizin kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İlgili bireysel satın alan temsilcisi tarafınca kredi notu ile ilgili kontrolleriniz yapılacak ve uygun görülmesi halinde kredi tahsisiniz yapılacaktır.

Kısa Mesajla Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası ‘ndan gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bir öteki platform da kısa ileti kanalıyla yapabileceğiniz başvurulardır. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan işlem oldukça rahat olup, cep telefonunuzun kısa ileti kısmına girerek, NAKİT yazdıktan sonrasında bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazmanız, sonrasında ise çekilmek istenen kredi miktarı, bir boşluk aylık gelir miktarınız yazılması kafi olacaktır. Her ne kadar aylık gelir miktarınızı buraya yazıyor olsanız da sizden gelir belgesi talep edilmeyecektir. Kafa karışıklığı oluşturmaması adına bir örnek ileti da yazalım; “NAKİT 987654321112 20000 2500” şeklinde yazabilirsiniz. Doğal ki bu sayıları kendinize gore uyarlamanız gerekecektir. Bu şekilde mesajınızı yazdıktan sonrasında 4402 ‘ye bunu göndermeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz mesajın operatörünüz tarafınca bir kısa ileti tutarı ile ücretlendirileceğini de unutmayınız.

İnternet Üstünden İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapacağınız banka Türkiye İş Bankası olunca, değişen teknolojinin nimetlerinden de sonuna kadar yararlanmanız kaçınılmaz oluyor. Gelir belgesiz kredi başvurunuzu İş Bankası ‘nın internet sayfası www.isbank.com.tr adresi üstünden yapabilirsiniz. Derhal üst bölümde yer edinen Bireysel > Krediler > Derhal Başvur adımları ile gelir belgesiz kredi başvurusuna ulaşabilirsiniz. Açılacak formda ilgili detayları yazmanız ve formunuzu onaylamanız kafi olacaktır.

İş Bankası İnternet Şubesi ve İş Cep Mobil Uygulama

Eğer İş Bankası müşterisiyseniz bu durumda gelir belgesiz kredi başvurunuzu anında ve kolayca İş Bankası web şubesinden yapabilirsiniz. Bunun için satın alan numara ve parolanız ile sisteme giriş yaptıktan sonrasında Kredilerim bölümünden Anında Kredi kısmına giriş yapmış olup, çekilmek istenen kredi tutarını, kredinin ne kadar vade ile çekileceği benzer biçimde hususları seçip onaylamanız kafi olacaktır.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ve ATM ‘leri

Bir öteki gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz platformda; İş Bankası ATM ‘leri ile gene İş Bankası telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığı için 0 850 724 0 724 nolu telefonu arayabilirsiniz.

İş Bankası tarafınca verilen gelir belgesiz kredi miktarı maksimum 25 bin TL ‘ye kadar ve 48 aya varan vadelerle bulunduğunu da son olarak hatırlatalım.

Bundan önceki yazımız olan Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir