Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Banka kara listesine girmişseniz bankaların bir fazlaca ürününü kullanmakta sıkıntılarla karşılayabilirsiniz. Banka kara listedekilere kreid kartı veren bankalar arayışı da bu sıkıntıyı yaşayanlar tarafınca yapılmaktadır.

Sicili Bozuklara Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara sıralama, banka ürünlerini kullanan sadece ödemelerini tertipli yapmayanların alındığı bir listedir. Bu listenin amacı ödemelerini tertipli yapmayan kişileri tespit ederek, bankaların kredi kartı vs. ürünlerinden yararlanmalarını engellemektir. Bankalar kredi ürünlerini müşterilerine tanımlarken ödemelerde problemler yaşamamak isterler. Bu yüzden de kredi notu ölçütü konulmuştur. Kara sıralama ise borcunu bankanın belirlediği süre içinde ödemeyenlerin alındığı en tehlikeli listedir. Bu sebeple bu listeye giren şahıs bankalardan kredi kartı almazlar.  Sadece kara listeye giren bir şahıs kredi kartı alabilir mi? diye sorarsanız bunun bir yolu var.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Verilir mi?

Kara listede olana kredi kartı veren bankalar olarak banka adı vermemiz yanlış olur. Bu sebeple bir çok bankacının da bilmediği bir kredi kartı alma yöntemi vardır. Bu yöntem genel olarak yurt haricinde uygulanmaktadır. Kara listeye girmişseniz ve kredi kartı kullanmak istiyorsanız ilk olarak belirli bir meblağ bankaya yatırabileceğiniz paranızın olması gerekmektedir. Bu şekilde bir imkanınız var ise banka ile görüşerek parayı bir güvence olarak bankaya yatırabilir ve bunun karşılığında belirli limitlerde kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak için bankaların yetkilileri ile karşı karşıya görüşmelisiniz. Bu sebeple bu şekilde kredi kartı almak için herhangi bir müracaat aracılığı bulunmamaktadır.

Bundan önceki yazımız olan Banka Kara Liste Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir