Konyak Fiyatları 2020 – Migros Konyak Fiyatları 2020

Konyak ya da kanyak olarak malum bu damıtılmış içki türü, adını, ilk kere üretildiği Fransız Cognac nahiyesinden alıyor. Cognac’ın okunuşu Türkçe konyak kelimesine daha yakın olduğundan ve normal olarak çoğunlukla konyak söylenişi tercih edilmiş olduğu için, yazımızın devamında -özel isim harici- konyak kelimesini kullanacağız. Peki konyak tutarları 2020 senesinde ne kadar? 70 liradan süregelen konyak tutarları, 2020 senesinde 1.250,00 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Konyak aslen bir Fransız içkisi olsa da, Türk kültürüne de işlemiştir. Hatta o denli işlemiştir ki Bursa yöresine ilişkin bir türküde “Bursalı mısın kadifeli gelin çaydan mı geçtin / Yanakların al al olmuş konyak mı içtin” sözleri geçmektedir. Gelin hep beraber, bizlere bu kadar yakın olan konyak içkisini hangi markalar üretiyor ve üretilen konyakların tutarları ne kadar, inceleyelim.

konyak fiyatları 2020

konyak tutarları 2020

Konyak Markaları ve Tutarları

Keskin kokusuyla her ortamda dikkatleri üstüne çekmeyi başaran ve bilhassa kış aylarında içini ısıtmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan konyak, devletimizde bilhassa Hennessy ve Remmy Martin markalarıyla tanınıyor. Türkiye’de çoğu zaman Fransız kökenli konyak markaları çoğunlukta. Buna karşılık yerli konyak üreticisi yok.

Bu yazımızda konyak markaları ve fiyatlarına değinip, konyak tutarları 2020 senesinde ne kadar olacak ve artacak mı benzer biçimde sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Her şeyden ilkin şunu söylememiz gerekir konyak fiyatlarının 2020’de zamlanma ihtimali, öteki içki fiyatlarının zamlanma ihtimaliyle aynı. Doğrusu alkollü içeceklere bir zam gelirse, konyak tutarları da otomatikman artacaktır. Yazımızın devamında en güncel Hennessy konyak fiyatını, Napoleon konyak fiyatını, Remmy Martin konyak fiyatını, Cemaat Kanyak fiyatını ve öteki kanyak fiyatlarını bulabileceksiniz.

hennessy konyak 2020 fiyatı

hennessy konyak 2020 fiyatı

Hennessy Konyak Fiyatı

Konyak tutarları 2020 listemizin en başlangıcında, Türkiye’de Remmy Martin konyak ile beraber en oldukça tercih edilen iki konyaktan bir tanesi olan, Hennessy adlı konyak bulunuyor. Hennessy konyak fiyatı, 2020’da yaşanmış olan ÖTV zamlarıyla öteki tüm alkol tutarları benzer biçimde artış göstermişti. ÖTV zamlarında her içki türü, zamdan değişik oranlarda etkilense de, ihtimaller içinde bir zam durumunun Hennessy konyak fiyatını da vuracağı, kati. Hennessy konyak 2020 senesinde 200,00 TL ile 320,00 TL içinde değişiyor.

Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayışındaysanız Remy Martin fiyatına göz atabilirsiniz.

Remy Martin Fiyatı

Hennessy konyak kadar oldukça tüketilen öteki konyak markası, Remy Martin, Hennessy’e oranla daha makul fiyatlarda satılıyor. Öyleki ki Remy Martin’in 75 cl’lik versiyonu miktar olarak Hennessy’den daha çok olmasına karşın, fiyat olarak Hennessy’den daha ucuz. Remy Martin 75 cl’lik konyak fiyatı 160,00 TL’den satışa sunuluyor. Sadece bir mevzuya dikkatinizi çekmek istiyoruz. 160,00 TL ücretle satışa sunulan Remy Martin konyak, V. S. Grand Cru versiyonu. Eğer Remy Martin’in aynı boyuttaki X.O. versiyonunu satın almaya kalkışırsanız, ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret aniden 465,00 TL’ye fırlar!

Konyak tutarları 2020 listemizin üst sıralarında yer edinen Remy Martin’i birçok konyak tüketicisi içimi “içimi keyifli” olarak yorumluyor. Eğer amacınız “pahalı konyak içiyorum” imajı yaratmak yerine “kaliteli, ucuz ve kayif aldığım konyağı içiyorum” mesajı vermekse, Remy Martin sizin için doğru tercih olacak.

Napoleon Konyak

Napoleon konyak, daha ilkin zikrettiğimiz iki konyak markası kadar tanınıp sevilmese de, uygun fiyatlı konyak arayışınıza deva olabilir. Konyak tutarları 2020 listemizde uygun fiyatlı iyi bir alternatif konyak olarak yer edinen Napoleon markası, bazı ülkelerde konyak yerine daha üst sınıftan bir içki olarak, şu demek oluyor ki brendi çeşidi olarak anılır. Birazcık teknik detay da içerse bu bilgiyi aktarmadan geçmeyelim: Her konyak aslına bakarsak bir brendi çeşidi olduğundan Napoleon’u konyak olarak sınıflandırmaya devam edebiliriz.

Uygun fiyatlı sert konyaklardan bir tanesi olan Napoleon, kışın içini ısıtmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir.

Cemaat Kanyak Fiyatı

Konyak tutarları 2020 listemizin kim bilir en dikkat çeken konyağı, Cemaat Kanyak. 2013 senesinde ortaya çıkan konyak yasaklandı haberlerinden sonrasında konyak severler konyağın yasak olup olmadığını merak ediyor ve raflarda hiçbir şekilde yerli konyağa rastlamıyor. Sonrasında bu markayı Cemaat Hakiki Kanyak olarak raflarda görmeye süregelen konyak severler, yasak kalktı mı sorusunu sormaya başladı sadece durum birazcık değişik. Türkçe isimle üretilen bu kanyağın Fransa’da üretildiği bilinmektedir.

İçimi kolay konyaklardan bir tanesi olan Cemaat Kanyak’ın tadı, konyak mevzusunda tecrübeli iseniz size konyak tadı benzer biçimde gelmeyebilir. Sadece hemen hemen konyakla tanışmadıysanız, Cemaat Kanyak başlangıç için iyi bir tercih olur.

Doğal Kanyak Fiyatı

Tekel tarafınca üretilen Doğal Kanyak, o denli zamanı bir altyapıya ve büyük bir markaya haiz ki, yaşı hafifçe ileri birisine sorsanız derhal size Doğal Kanyak reklamlarından bahseder. Doğal Kanyak’ı artık raflarda görmek oldukça zor.

Bilhassa Tekel özelleştirildikten ve 2013 senesinde kanyak satışının yasaklandığı yönünde haberler çıktıktan sonrasında, bu kanyağın hala bulunduğunu düşünmüyoruz. Konyak tutarları 2020 listemize bu kanyağı almamızın tek sebebi, internette Doğal Kanyak için satış fiyatı veren bazı web sitelerinin olması.

Cep Kanyak Fiyatı

Eski günlere hasret duyan insanların en oldukça merak etmiş olduğu konulardan bir tanesi de cep kanyakların hala piyasaya sürülüp sürülmediği mevzusu. Konyak tutarları 2020 listemizde ne yazık ki cep kanyak tutarları yer almıyor, bundan dolayı cep kanyaklar artık piyasada yok.

Eski filmlerin ve parasız – soğuk kış gecelerinin vazgeçilmezi olan cep kanyaklar, ne yazık ki artık üretimde değil.

Camus Konyak Fiyatı

Konyak tutarları 2020 listemize VS ve VSOP konyaklarıyla dahil olan Camus markasının 70’lik VS konyak satış fiyatı 145,00 TL. Camus’un 70’lik VSOP konyak fiyatı ise 225,00 Türk lirası.

Courvoisier Konyak Fiyatı

Konyak tutarları listemizin en pahalı konyağına göz atmak istediğimizde, 1.250,00 TL’ye satılan Martell XO 70’lik konyağından sonrasında, Courvoisier markasının XO ürünü öne çıkıyor. Eğer 70’lik Courvoisier XO konyak satın almak isterseniz ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ tam tamına 740,00 Türk lirası. Öteki konyaklara gore oldukça pahalı olan bu konyak, bilhassa pahalı konyak içmek isteyenler için tercih edilebilir.

Aynı markanın aynı boyuttaki VSOP ürününü tercih ettiğinizde ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 300,00 TL.

Tüm Sıralama – Konyak Tutarları 2020 Ocak Sıralaması

 Hennessy Konyak Tutarları

 Hennessy VS 70’lik konyak  200,00 ₺
 Hennessy VSOP 70’lik konyak  320,00 ₺

 

 Remy Martin Konyak Tutarları

 Remy Martin VS 75’lik konyak  165,00 ₺
 Remy Martin XO 75’lik konyak  465,00 ₺

 

 Napoleon Konyak Tutarları

 Napoleon VSOP 70’lik konyak  95,00 ₺

 

 Martell Konyak Tutarları

 Martell VS 70’lik konyak  295,00 ₺
 Martell VSOP 70’lik konyak  400,00 ₺
 Martell XO 70’lik konyak  1.250,00 ₺

 

 Courvoisier Konyak Tutarları

 Courvoisier VSOP 70’lik konyak  300,00 ₺
 Courvoisier VSOP 100’lük konyak  400,00 ₺
 Courvoisier XO 70’lik konyak  740,00 ₺

 

 Sorau Brandy (Sorau Brendi) Konyak Tutarları

 Sorau Brandy 100’lük konyak  210,00 ₺

 

 Camus Konyak Tutarları

 Camus VS 70’lik konyak  145,00 ₺
 Camus VSOP 70’lik konyak  225,00 ₺

 

 Truva Konyak Tutarları

 Truva 70’lik konyak  80,00 ₺

 

 Cemaat Konyak Tutarları

 Cemaat 35’lik konyak  70,00 ₺
 Cemaat 70’lik konyak  130,00 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir