Kredim Neden Onaylanmıyor?

Kıymetli okuyucularım sizlere bu yazımızda bankalardan müracaat yaptığınız kredilerin niçin onaylanmadığını anlatacağız.

Bankalardan kredi kullanmak için,yerine getirmeniz ihtiyaç duyulan bazı kurallar vardır. Bunların başlangıcında kesinlikle ya işyeri sahibi olmalısınız ya da SGK’lı bir çalışan olmalısınız. Doğal olarak yalnız bunlar yetmiyor. Banka kredileri ilgili bankanın kredi verme politikalarına bağlı olarak alınabilen banka ürünleridir.

Kredi niçin onaylanmaz başlığı altında sıralama olarak sıralamak gerekirse;

1-) Kredi notunuz düşük ise kredi alamazsınız,

2-) Daha ilkin kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı benzer biçimde ürünlerin ödeme performansının düşük ise kredi alamazsınız,

3-) Vergi dairesine hacizli borcunuz var ise kredi alamayabilirsiniz,

4-) Daha ilkin asla bankaya uğramamış ve işi olmamış birisi iseniz de kredi alamazsınız (belirli koşullarda kural dışı olabilir),

5-) Eskiden birine kefil olduysanız o da o borcu gecikmelerle ödedi ise kredi alamazsınız,

6-) Bankanın herhangi bir ürününü kullandınız ve avukatlık oldunuz minimum 5 yıl kredi alamazsınız,

7-) Kredi limitinizi doldurduysanız kredi alamazsınız,

😎 Merkez Bankası kara listesinden çıkmak için yalnız 5 yıl kuralı yetmez,borç yapılandırılıp tamamen bitmediyse kredi alamazsınız.

Yukarıdaki koşullarda anlattığımız suretiyle kredi niçin onaylanmaz konusunu izah etmeye çalıştık. Tekrar ki mevzularımızda sizlere kredi iyi mi onaylatılır, kolay kredi iyi mi çekilir, kredi kullanmanın püf noktaları nedir bu tarz şeyleri gündeme getireceğiz. Bizi izlemeye devam ediniz.

Bundan önceki yazımız olan PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir