Multinet Paraya Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Multinet Paraya Çevirme 2020

İş hayatında genel anlamda servis ve yiyecek ücretleri iş verene aittir. Kimi iş veren işçisinin işe gelip gitmesini ve gene işçisinin öğle yemeğini yemesini sağlarken, kimisi de bu hizmetleri vermek yerine bunların parasını vermektedir. Bazı iş verenler de işçilerine direkt olarak para vermek yerine servis için otobüs kartı, vs. şeklinde imkanlar, yiyecek için de Multinet, Sodexo, winwin şeklinde para yerine geçen kartlar vermektedir. Bu yazımızda Multinet hakkında sizlere birazcık bahsedecek ve multinet paraya çevirme işlemi iyi mi yapılır özetlemek gerekirse anlatmaya çalışacağız.

Multinet; belirli sektörlerde etkinlik gösteren ve para yerine geçen kartlar üretip, bu tarz şeyleri da işletmelere belirli iskonto ve karlarla satan sistemdir. Emek verme mantığı tıpkı kredi kartı şeklinde işlemekte, sadece içindeki bakiyenin bitmesi ile beraber artık daha çok kullanılamamaktadır. Multinet ile ilgili olarak minik fakat mühim bir hatırlatmada bulunalım .. Multinet kartınıza hangi sektör ile ilgili yükleme yapıldıysa yalnız bunun alışverişini yapabilirsiniz ihmal etmeyin. Daha iyi anlaşılması adına bir örnek verecek olursak; Multinet kartınıza 300 TL ‘lik besin alışverişi için bakiye yüklendiyse bunu yalnız gıdada kullanabilirsiniz. Gene 300 TL ‘lik akaryakıt alışverişi için bakiye yüklendiyse bunu da yalnız akaryakıt alırken kullanabilirsiniz.

Mulineti Iyi mi Paraya Çeviririz?

Kimi işçiler, iş verenleri tarafınca verilen multinet kartları bir halde paraya çevirmeye iş yapmaktadır. Bunun birkaç yolu vardır. Multinet paraya çevirme işlemi iyi mi yapılır? bunun yollarını şimdi size anlatalım.

İlk olarak bu işi meslek haline getirmiş kişiler belli komisyonlarla multinet hesabınızdaki parayı nakite çevirmektedir. Komisyon oranları ise % 15 – 25 içinde değişmektedir. Bu iş aslına bakarsan resmi bir iş olmadığı için herhangi bir yerde ilanını görmek ya da web sitesine başvurmak mümkün değildir. Bunun için bu şekilde yazıların altına yorum bırakmak en zekice iş olacaktır.

Multineti Paraya Çeviren Bölgeler

Bir öteki yöntem olarak ta Multinet geçen iş yerlerine gidip nakite çevirme durumudur. Bu şekilde bir iş yeri ile anlaşıp, Multinet kartınızdaki bakiyeleri paraya çevirebilirsiniz. Sadece burası da % 100 aynı parayı size veremeyecektir. Şundan dolayı multinet te bu iş yerlerinden belli oranda komisyon almaktadır.

Eğer bu saydığımız yöntemi de yapmak istemiyorsanız; bu durumda son bir yol olarak sizlere market alışverişini tavsiye edeceğiz. Multinet bir çok süper markette geçmektedir. Bu şekilde marketlerden besin ihtiyacınız olan şeyleri Multinet ile karşılayabilir ve böylelikle hiç kimseye komisyon ödemeden paranızın da cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Şundan dolayı Multineti paraya çevirmek isteyen kişiler minimum % 15 – 20 komisyon ile çalmış olduğu için, 500 TL ‘lik biri multinet paraya çevirme işinde kaybınız 100 TL olacaktır. Bu da her ay ödendiği düşünüldüğünde asla te hafife alınacak bir sayı değildir.

Son olarak saydığımız yöntemi, paraya çevirme için de kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizden ya da akrabalarınızdan market alışverişi meydana getirecek kişilerin ödemelerini multinetinizle yapmış olup, onlardan parasını da alabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücretleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir