SSK Olmadan Kredi Çekilir mi?

Krediler, bankaların en fazlaca kazanç sağlamış olduğu ürünler olarak bilinirken banka müşterilerinin de gereksinimlerine karşılık verebilen en gözde ürünlerdir. İhtiyacı gereği olarak gerek çalmış olduğu bankadan gerekse de değişik bir bankadan kredi kullanmak isteyen bir satın alan ilk olarak şubeler aracılığı ile kredi talebinde bulunması gerekmektedir. Kredi talebinde bulunan şahıs banka tarafınca hem bireysel olarak hem de bankanın belirlemiş olduğu kriterler noktasında taramadan geçirilir. Banka müşterinin talebini değerlendirirken bilhassa aylık gelirine, kredi notuna ve çalışıp çalışmadığına bakmaktadır.

Kredi notu ile ilgili olarak Kredi Kayıt Bürosunda bulunan kayıtlar incelenmek kaydıyla karara bağlanırken, aylık geliri noktasında maaş bordrosuna yada var ise kira gelirlerinin evraklarına bakar. Ek olarak krediyi talep eden müşterinin minimum 6 aylık sigortasının bulunup bulunmadığına bakılır. Bilhassa sigortasız kişiler bankalar fazlaca fazla güvenme taraftarı değildir. Peki, sigortasız kredi çekebilmek mümkündür?

Sigortası Yatmayan Iyi mi Kredi Alabilir?

Probleminin cevabı ile ilgili olarak bankalar sigortasız çalışan müşterileri kazanma adına yeni formüller geliştirdiği için değişik kredi ür

ssk olmayana kredi

ssk olmayana kredi

ünleri yardımıyla mümkündür. Ne şekilde mi? Eğer siz herhangi bir yerde çalışmıyorsanız bankalardan kredi kullanabilmeniz için en azında gayrimenkullerden kazandığınız kira gelirleri ile kredi çekebilirsiniz. Aylık gelirinize gore gereksinim, vasıta, konut şeklinde daha birçok kredi ürününü kullanabilirsiniz. Bunun haricinde sigortasız kredi iyi mi çekilir, diyenler için tapusu resmi olarak üstünde bulunan taşınmazı bankaya ipotek göstererek ipotek karşılıklı kredi olarak verilen ürünleri kullanabilirler. Bankaların belirlemiş olduğu ekspertizin vereceği rapora gore taşınmazın %50-%75’e kadar kredi kullandırılabilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (BORDROSUZ)

Bundan önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020 (BORDROSUZ) başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir