TEB Su Ürünleri Kredisi

Çeşitli sektörlerde hizmet vermekte olan işletme ve yatırım faaliyeti ortaya koyan firmalar için bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Ticari faaliyetleri destekleme adına sunulan kredi ürünleri ile ilgili olarak en dikkat çekici olanı şüphesiz tarımsal alanda etkinlik gösteren bireysel yada işletme sahiplerine sağlanmaktadır.

Vatanımızda kredi desteği sunan bankalar içinde tarımsal etkinlik gösteren müşterilerine destek veren kuruluşlar içinde hususi bankalar ilk sırada bulunmaktadır. Bu bağlamda Türkiye Iktisat Bankası adıyla hizmet veren TEB tarımsal ve hayvansal üretim meydana getiren çiftçilerine su ürünleri kredisi kullandırmaktadır. TEB su ürünleri kredisi, başta su ürünleri hayvancılığı ve yetiştiriciliği meydana getiren tüm işletme sahiplerine kullandırılmaktadır. Su ürünleri kredisi işletme sahiplerine düşük faiz ve esnek ödeme imkânları ile sunulmaktadır.

TEB tarafınca kullandırılan kredi ürünleri başta avcılık meydana getiren işletme sahipleri için bilhassa tekne alımında büyük kolaylık sağlamaktadır. Su ürünleri avcılığı ile geçimini sağlamak isteyen yurttaşlarımıza her türlü tekne alımında lüzumlu destek sağlandığı şeklinde bununla beraber avcılık faaliyetlerinin resmi bir halde gerçekleştirilmesi adına lüzumlu olan harcamalar içinde kredi kullandırılmaktadır. Resmi prosedürler için birçok uygulamanın olduğu vatanımızda su ürünleri avcılığı için birçok resmi işlemin yapılması gerekmektedir. TEB su ürünleri kredisi aynı şekilde su ürünleri yetiştiriciliği alanında hizmet veren işletmeler içinde havuz ve kafes yapımı için lüzumlu kredi kullandırılmaktadır. Yetiştiricilik faaliyetlerinin geniş kapsamlı yapıldığı düşünüldüğünde su ürünleri kredi desteği bilhassa yetiştiricilik meydana getiren işletmeler için gereklidir.

Yetiştiricilik meydana getirecek olan firmalar için birçok prosedür bulunmuş olduğu şeklinde bu faaliyetlerin gerçekleştirilmesi esnasında lüzumlu olan ihtiyaçların karşılanması için gene kredi desteği TEB tarafınca verilmektedir. Su ürünleri kredisi 12 aya varan vade ile kullandırılmakta olup ek olarak tüm kredi ödemesinin vade sonunda yapılması da sağlanmaktadır. Kredinin kullandırılması ile ilgili olarak TEB işletme sahiplerini en yakın banka şubelerine beklemektedir. Nüfus cüzdanı, ikametgah adresini gösteren belge, su ürünleri yetiştiriciliği belgesi, ruhsat tezkeresi, denize elverişlilik belgesi, tonilato belgesi, vapur için sicil tasdiknamesi ve avcılık için lüzumlu izin belgelerinin her biri temin edilip bu şekilde TEB şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Bundan önceki yazımız olan Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir