Tekila Fiyatları 2020 – Tekila Fiyatları Migros

Tekila diyince kimilerinin aklına Meksika gelse de, birçoğumuzun aklına tekila tutarları 2020 senesinde ne kadar olacak sorusu geliyor. Her yıl içkilere gelen yüksek zamlar sebebiyle tüketiciler tekilaya zam gelip gelmediğini merak ediyor. 2020 yılına girdiğimiz ilk günlerde alkol fiyatlarına yönelik yüksek bir zam geleceği dedikodusu vardı. Sadece bu dedikodu hemen hemen gerçeğe dönüşmedi. Üstelik bu senenin ilk altı ayı için alkol fiyatlarına ÖTV zammı da yapılmış değil. Şu demek oluyor ki şu an için tekila fiyatlarında herhangi bir zamdan anlatmak mümkün değil.

Limonla mükemmel tekilasını yudumlayarak, içkisinin keyfini çıkartmak isteyen tekila severler için bu yıl tek engel tekila tutarları olabilir. Bu yazımızda zamlı ve en güncel tekila fiyatlarını bulabileceksiniz.

tekila fiyatları

 

Tekila Nedir ve Iyi mi İçilir?

Meksika’daki Tequila isminde kasabayla aynı adı taşıyan tekila, 2000 senelik bir Meksika içkisidir. Elbet 2000 senelik bu devasa kültür, ortaya bir tekila kültürünün çıkmasını elde etmiş. Tekila tutarları 2020 listemize geçmeden ilkin gelin birazcık tekila içme kültüründen bahsedelim.

Meksika’da tekilalar içilecek bölgeye gore değişik sunumlara haizdir. Genel olarak yavaş yavaş ve viski içermiş benzer biçimde, “saygı duyularak” içilir. Tuzlu bardakta limon ya da hafifçe acılı domates suyu tekila için iyi birer mezedir.

Tekila Shot İçilir Mi?

Meksikalılara gore tekilayı shot olarak içmek büyük bir yanlıştır ve büyük tekila kültürüne aykırıdır. Tekilayı shot içtiğinizi gören Meksikalılar sizi ayıplayabilir. Hatta bu kültürle ilgilenen Türk arkadaşlarınızın bile diline düşebilirsiniz. Eğer bu şekilde bir kaygınız var ise yada kültüre uygun hareket etmek isterseniz tekilayı tüketirken yavaş yavaş ve mezeyle tüketmeye itina gösterin.

tekila fiyatları 2020

tekila tutarları 2020

Tekila Tutarları Migros

Tekila tutarları 2020 senesinde marketlerde 76,50 Türk lirası ile 345 Türk lirası içinde alıcı buluyor. Tavsiye edilen satış fiyatıyla tekila tutarları Migros’ta değişik olabilir. Sadece içki tüketicilerinin favori marketlerinden birisi olan Migros’un uygun fiyatlarla tekila sattığını söyleyebiliriz.

Bilinmiş olduğu suretiyle Migros’taki tekila etiket fiyatlarını etkileyen birçok unsur var. Bu yüzden eğer bütçenizi düşünüyorsanız Migros’tan alkol alışverişi yapmadan ilkin CarrefourSa’ya da uğrayabilirsiniz. Carrefour, Migros ile beraber devletimizde içki satışı meydana getiren bir öteki market olarak öne çıkıyor.

Carrefour Tekila Tutarları

Alkol almayı sevenlerin Migros ile beraber ne olursa olsun Carrefour alkol reyonlarını da gezmesini tavsiye ederiz. Carrefour tekila fiyatlarını ve Migros tekila fiyatlarını kıyaslayarak alışveriş yapmanız sizin lehinize olabilir.

Tekila tutarları 2020 senesinde zamlansa bile bu iki market, birbiriyle rekabet halinde oldukları için müşterilerine uygun fiyatlarla tekila satma yarışını sürdürecektir. Bu durum alan kişi olarak, gelecek zamlar sonrası bile rekabetten doğan uygun tekila tutarları görmemizi sağlayabilir. Daha detaylı tekila tutarları için lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Patron Tekila Tutarları 2020

Meşhur tekila markası Patron, Patron Tequila ismiyle tüm dünyada tanınıyor. Meksika kökenli bu tekila, pazara giriş yapmış olduğu 2012 yılından beri Türkiye’de de en oldukça sevilen tekilalar içinde yer aldı. Her ne kadar Türkiye’de seveni ve tüketeni oldukça olsa da, Patron Türkiye’de Olmeca kadar tüketilmiyor.

Olmeca da bir Meksika tekilası olmasına ve Patron’un Meksika’da daha çok tercih edilmesine karşılık, Türkiye’de tekila diyince birçok kişinin aklına Patron yerine Olmeca geliyor. Her halükarda eğer tekila tutarları 2020 senesinde artarsa, bu artışın ithal yollarla ülkemize gelen tekilalara ciddi düzeyde yansıyabileceğini söyleyebiliriz.

olmeca tekila fiyatları 2020

olmeca tekila tutarları 2020

Olmeca Tekila Fiyatı 2020

Tekila diyince akla gelen Olmeca tekila tutarları 2020 senesinde, 2020’da olduğu benzer biçimde, 35’lik için 76,50 TL olarak belirlendi. Sadece bu fiyat her an artabilir ve güncellenebilir. Ihtimaller içinde bir zam durumunda en güncel alkol fiyatlarını web internet sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

Olmeca’nın en oldukça tüketilen 70’liği (Blanco) 149,50 TL satış fiyatına haiz. Eğer Blanco yerine Olmeca Gold’u tercih ederseniz, 70’lik için ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret 160,00 TL. 70’lik Dark Chocolate versiyonu 149,50 TL olan Olmeca tekilanın, 70’lik Altos Plata ürünü 200 Türk liralık bir etiketle satışta.

Öteki Tekila Markaları

Ben Olmeca’dan vazgeçmem diyenler için elbet Olmeca tek seçenek olabilir. Sadece değişik tekila lezzetlerini keşfetmek isteyenler için birkaç tekila markasını zikretmeden geçmek istemiyoruz.

Bilhassa yazımızın başlangıcında zikrettiğimiz Patron tekilasını denemediyseniz, denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Pepe Lopez Tekila Tutarları

Free shop’lardan ve ülkemizdeki bazı marketlerden temin edilebilen bu tekila da gene Meksika tekilasıdır. Türkiye’de bazı marketlerden 100 cl’lik Silver versiyonunu 55-60 lira benzer biçimde oldukça makul ücretlerle satın alabilirsiniz. Şahsen bu fiyata 100 cl’lik bir tekila bulduğumda ve bu tekilanın oldukça leziz bulunduğunu keşfettiğimde heyecanlanmıştım.

Sauza Tekila Tutarları

Tekila tutarları 2020 listemizin en dikkat çeken ürünlerinden bir tanesi Sauza normalde oldukça fazla çeşide haiz olmasına karşılık, devletimizde satılan Sauza çeşidi azdır. Buna karşın sevilen bir tekiladır. Sauza Gold versiyonunu deneyebilirsiniz.

Şu uyarıyı da ne olursa olsun yapalım: Sauza Gold versiyonunu her markette bulamayabilirsiniz.

Mariachi Tekila Tutarları

Daha ilkin tatmadıysanız ve alkol reyonunda denk gelmediyseniz bu tekilayı, Efes Pilsen’in Mariachi isminde tekila aromalı birasıyla karıştırmanız ihtimaller içinde. Birçok şarkıya bile mevzu olan Mariachi Silver tekila, devletimizde oldukça fazla tüketilmese de dünyada oldukça popüler bir tekila çeşididir. Bu popüler tekilanın Türkiye’deki satış fiyatını tekila tutarları 2020 listemizde siz kıymetli okurlarımızla paylaşacağız.

Tekila Alkol Oranı ve Tekila İle İlgili Bazı Bilgiler

Tekila tutarları 2020 listesine göz atmadan ilkin size bir Meksika içkisi olan tekila hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. 2000 yıl ilkin Aztekler tarafınca üretilen tekilanın dünyada en fazla tüketilen içkilerden bir tanesi bulunduğunu biliyor muydunuz? Averaj %40 oranında alkol barındıran bu içki türünün bu kadar fazla tüketilmesi, acaba tekila tüketimi Meksikalıların içki üretimindeki meziyetlerinin bir sonucu mu sorusunu akıllara getiriyor.

Her ne kadar Meksiklılar yanlış ve tekila kültürüne aykırı bulsa da tekilayı shot olarak içmek oldukça yaygındır. Hatta slimmer olarak da oldukça fazla tüketilir. Tekila slimmer tüketim için bir ölçek tekila ve bir ölçek toniği karıştırın ve tek hamlede için. Afiyetle yiyin. (Meksikalılar duymasın!)

Tüm Sıralama – Tekila Tutarları 2020 Ocak Sıralaması

 Olmeca Tekila Tutarları 2020

 Olmeca Blanco 35’lik tekila  76,50 ₺
 Olmeca Blanco 50’lik tekila  109,00 ₺
 Olmeca Blanco 100’lük tekila  202,00 ₺
 Olmeca Gold 35’lik tekila  82,50 ₺
 Olmeca Gold 70’lik tekila  160,00 ₺
 Olmeca Altos Plata 70’lik tekila  200,00 ₺
 Olmeca Reposado 70’lik tekila  205,00 ₺
 Olmeca Dark Chocolate 70’lik tekila  149,50 ₺

 

 Don Julio Tekila Tutarları

 Don Julio 70’lik tekila  345,00 ₺
 Don Julio Reposado 70’lik tekila  260,00 ₺
 Don Julio Anejo 70’lik tekila  310,00 ₺

 

 Mariachi Silver Tekila Tutarları

 Mariachi Silver 70’lik tekila  123,00 ₺

 

 Avion Tekila Tutarları

 Avion Silver 70’lik tekila  300,00 ₺
 Avion Reposado 70’lik tekila  320,00 ₺

 

 Pueblo Tekila Tutarları

 Pueblo Silver 70’lik tekila  105,00 ₺

 

 Tres Magueyes Tutarları

 Tres Magueyes 100’lük tekila  191,00 ₺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir